Dieta Online

DIETAT TONA JANE TE CERTIFIKUARA DHE TE GARANTUARA, INTEGRATORET JANE NATURALE ME 100%

DIETOLOGET E STUDIO PARISI JU NDJEKIN GJATE GJITHE DIETES

Kur dhe përse është e nevojshme dhe e dobishme të përballemi me një rregullim nga fillimi te mënyrave tona të ushqyerjes:

Termi ""mbipeshë"" në përgjithësi tregon një tepricë në peshë, sipas standardeve të përcaktuara nga ""Organizata Botërore e Shëndetësisë"" dhe është konsideruar nga shumë njerëz të jetë një faktor i rëndësishëm rreziku për fillimin e shumë sëmundjeve kronike sidomos kur ballafaqohemi me një obezitet të vërtetë.

 

Një trup i shëndetshëm ka nevojë për një marrje minimale të yndyrës për funksionimin e duhur të sistemit hormonal, riprodhues dhe sistemet imun.

Akumulimi i rezervave me shumë yndyrë mund të rrezikojë lëvizjet dhe elasticitetin dhe gjithashtu të ndryshojë formën e trupit. Shëndoshja, megjithatë, është një sëmundje multifaktoriale, e cila është tipike, edhe pse jo ekskluzive. Nga kompanitë e quajtura ""të Shendetit Fizik"" termi ""i shëndoshë"" përkufizon një individ masa e indit dhjamor të të cilit është e rritur në tepri, me indeks të masës trupore më të madh se 30 .

 

Thënë kjo, ne do të dëshironim të saktësonim për ju që këshillat dietetike duan të jenë vetëm këshilla praktike që do t'ju lejojnë të rrisni efektivitetin e elementëve integralë, duke rezultuar në humbje peshe, dhe, në çdo rast, për të arritur një përfitim të caktuar nga përmirësimit të jetesës dhe ushqyerjes .

Pikërisht për shkak të kësaj, ne kemi lënë jashtë qëllimisht të papërcaktuar dozën dhe sasinë e marrjes të ushqimit, duke lënë kështu vetëm për ju identifikimin e racionit ditor të nevojshëm për të mos ju lejuar të ndjeni ndjesinë e urisë."

Dieta Gjenetike

Programi Ushqimor I Dietës Gjenetike

A keni provuar shumë dieta, por askush nuk ka arritur të bëjë që ju të humbni peshë? Ose ju përsëri, ndonjëherë me interesa, keni rifituar peshën që kishit humbur me aq shumë përpjekje? Provoni dietën tonë gjenetike dhe të zgjidhim përfundimisht dhe përgjithmonë problemin tuaj në peshë.

 

Dieta gjenetike përbëhet nga një hollim dhe regjim detoksifikimi të personalizuar, bazuar në profilin gjenetik të subjektit individualisht. Procedura përfshin një marrje të mostrës së pështymës duke përdorur tamponin oral, i cili dërgohet më pas në zyrën tonë të analizohet në mënyrë që të krijojmë një profil gjenetik. Bazuar në rezultatet e testit do të zbulojmë ndryshime (mutacione) në gjenet kyçe të tilla si: gjeni për laktazë, përgjegjës për intolerancën ndaj laktozës, dhe gjenin për sëmundjen celiake dhe pastaj të identifikohen ushqimet që duhet të eliminohen nga dieta për të pasur rezultat më të mirë të procesit të dobësimit.

 

Dieta gjenetike, ndryshe nga dietat standarde, nëpërmjet analizës së gjeneve individuale dhe historinë mjekësore të dhënë nga pacienti, lejon për të nxjerrë në pah shkaqet e mundshme të shëndoshjes dhe / ose gjendjen e keqe të përgjithshme. Dieta e personalizuar bazuar në profilin gjenetik, është përpunuar sipas detajeve të dietës mesdhetare dhe nuk mund të strukturohet në bazë të dietave vegjetariane dhe vegane.

 

Çfarë përfshin plani ushqimor i dietës gjenetike?

Direkt ju merrni në shtëpinë tuaj paketën dhe udhëzimet për të kryer një marrje mostre të suksesshme. Kaloni tamponin që do të gjeni në çantë në brendësi të faqeve për të marrë një mostër të qelizave epiteliale në pështymë. Plotësoni pyetësorin në internet, pëlqimin për t'u informuar dhe privatësinë. Dërgojini të gjitha në adresën që ju do të gjeni tek udhëzimet.

 

Konsultimi nepërmjet emailit për gjithë kohëzgjatjen e trajtimit.

Dieta e Zyrës (punës)

Programi Ushqimor I Dietës së Zyrës

Dieta e Zyrës, kryhet në 4 ose 12 javë me menu te përditshme. Nutricionistët tanë, do ndërtojnë për ju një program ushqimor të bilancuar dhe personalizuar, përbërë nga pjata të thjeshta për tu përgatitur, të përshtatshëm pikërisht për ata që punojnë.

 

Çfarë është Dieta e Zyrës?

 

Për ata që punojnë gjatë gjithë ditës dhe nuk kanë kohë për të përgatitur ushqim dhe në të njëjtën kohë dëshirojnë të ndjekin një dietë të shëndetshme dhe të përshtatshme dhe ndoshta të humbin edhe ndonjë kile ekstra.

 

Dieta e Barkut të Sheshtë

Programi ushqimor I dietës së Barkut të Sheshtë

Dietë Flat belly në 4 ose 12 javë me menynë e përditshme. Nutricionistët tanë do të përgatisin për ju një plan të balancuar sipas vakteve, të personalizuar dhe në shënjestër për arritjen e qëllimeve tuaja.

 

Çfarë është dietë e barkut të sheshtë?

 

"Barkuci" është zakonisht rezultat i një jetese sedentare dhe diete të varfër. Dieta e barkut të sheshtë do të jetë shumë e dobishme kur ne duam të ulim masën e belit tonë. Pas një ndarje të duhur të vakteve dhe disa rregullave të vogla, por të rëndësishme kur gatuajmë dhe sidomos duke moderuar të gjitha ato ushqime që mund të shkaktojnë fryrje ju mund të arrini përsëri të keni një bark në formë të përkryer.

 

  • POROSIT TANI    

    PAGUAJ ME BANK TRANSFER       

Dieta Mesdhetare

Programi ushqyes I Dietës Mesdhetare

Dieta Mesdhetare në 4 ose 12 javë me meny të përditshme. Këshilla përmes emailit.

Nutricionistët tanë do të ndërtojnë një dietë mesdhetare bazuar në nevojat tuaja.

 

Çfarë është dieta mesdhetare?

Dieta mesdhetare, tani Pjesë Trashëgimisë Botërore, ka një vlerë të rëndësishme historike dhe kulturore për Italinë. Eshtë simbol i një kuzhinë thjeshtësia e së cilës, imagjinata dhe shijet janë vlerësuar në të gjithë botën. Një stil i të ngrënit i bërë nga rregulla dhe zakone të frymëzuar nga tradita e Mesdheut. Dieta mesdhetare është një dietë e karakterizuar nga konsumi kryesor i drithërave, frutave, perimeve, bishtajoreve dhe arrave, së bashku me një konsum të moderuar të peshkut, mishit, prodhimet e qumështit dhe vezët. do të përqendrohet në karbohidratet komplekse që të kufizojnë futjen e atyre të thjeshta dhe siguron për një konsum të lartë të fibrës dietike, një përbërje të pasur të acideve mono-të pangopura dhe antioksidantëve. Kjo lloj dietë rrit jetëgjatësinë dhe ul rrezikun e sëmundjeve të mëdha, të tilla si atak kardiak, kancer, obezitet dhe diabetit. Vaj ekstra i virgjër i ullirit që përdoret në vend të gjalpit dhe margarinës, është një tjetër karakteristikë e kësaj diete dhe një burim i antioksidantëve dhe yndyrnave mono-të pangopura, të cilat janë të dobishme për parandalimin e sëmundjeve kardiovaskulare. Peshku është një burim i omega 3 poli-të pangopura dhe ka efekte mbi përfitimet kardiovaskulare. Gjithashtu konsumimi i përditshëm i frutave dhe perimeve parandalon rrezikun e kancerit dhe sëmundjeve kardiovaskulare për shkak të pranisë së substancave antioxidante.

Dieta e Disociuar (Me shkëputje)

Programi i Dieta e Disociuar (Me shkëputje)

Dieta me shkëputje në 4 ose 12 javë me menu të përditshme. Nutricionistët tanë do të përgatisin për ju një plan të balancuar dhe individual të të ushqyerit.

 

Çfarë është dieta me shkëputje?

 

"Dieta e shkëputjes ka lindur në Amerikë në vitin 1911 nga mendimi i Dr ëilliam Hoëard Hay. Duke u nisur nga ideja për të mos lidhur në të njëjtin vakt ushqime që kanë procese të ndryshme tretëse, dieta shkëputëse ka për qëllim, përmes një kombinimi të veçantë të ushqimeve, të lehtësojë furnizimin me energji, duke lejuar pastrimin e organizmit dhe dobësimin. Dieta nuk ka të bëjë me ketozën.

 

Oferta përfshin një plan ushqimor të personalizuar, formuluar nga një specialist i autorizuar dhe i regjistruar për këtë qëllim. Bazuar në ofertën e blerë, dieta përfshin një program të të ngrënit të përbërë nga 4 ose 12 javë, me menu përditshme.

 

Programi përbëhet nga 5 vakte të përditshme, të detajuara për çdo javë të dietës."

 

 

Programi nuk mund të ndiqet vetëm nga persona madhorë dhe pa patologji. Në vecanti nuk mund te ndiqet nga persona të prekur nga insuficenca renale, ciroza hepatike, diabeti I tipit 1, kardio-patitë, dhe subjekte me histori pregresive infarkti, iktusi, ishemie ose tromboze, dhe as nga gra shtatëzëna ose që sapo kanë lindur.

Dieta vegane

Programi ushqyes per Dietën vegane;

Dietë vegane në 4 ose 12 javë me menynë e përditshme. Udhëzimet  nëpërmjet emailit.

Nutricionistët tanë do të përgatisin një dietë vegane bazuar në nevojat tuaja.

 

Çfarë është dieta vegane?

 

Të ndjekësh një dietë vegane nuk është gjithmonë e lehtë. Dieta vegane eliminon të gjitha produktet shtazore duke përfshirë derivativët e tyre (vezë, qumësht, mjaltë dhe djathë), kryesisht për arsye etike, por edhe në besimin se trupi i njeriut është i përshtatshëm për të marrë dhe tretë produktet bimore dhe se ajo është "mënyra e vetme për të jetuar mirë dhe në mënyrë të shëndetshme. Termi rrjedh nga latinishtja vegetalis, vegan, që do të thotë "i përkasin mbretërisë bimore." Dieta vegan përfshin konsumin e ushqimeve bimore, të tilla si fruta, perime, bishtajore, drithëra, alga dhe yndyrna vegjetale. Kjo lloj diete ka efekte të dobishme për ç'helmimin e zorrëve, për shkak të përmbajtjes së lartë të fibrave dhe antioksidantëve. Ajo gjithashtu parandalon kancerin e zorrës së trashë, shëndoshjen, diabetin dhe sëmundje kardiovaskulare. Ai redukton kolesterolin dhe sheqerin në gjak. Dy studimet e fundit epidemiologjike kanë treguar se një dietë e pasur me bishtajore, perime, fruta dhe fibra redukton indeksin e masës trupore (BMI), ajo parandalon diabetin tip 2, redukton hipertensionit dhe sëmundjeve kardiovaskulare.

 

Ata që ndjekin këtë lloj dietë mund të marrin një shtesë të vitaminës B12, hekur dhe kalcium.

Dieta Sportive

Programi ushqimor për Dietën Sportive

Dietë për sportistët në 4 ose 12 javë me meny të përditshme. Nutricionistët tanë do të përgatisin për ju një plan të balancuar dhe individual të të ushqyerit bazuar në llojin dhe intensitetin e punës fizike dhe qëllimet që ju doni të arrini.

 

 

Çfarë është dieta sportive?

 

Për sportet, të ushqyerit luan një rol kyç. Duke qënë se aktiviteti fizik rrit shpenzimet e energjisë, një atlet do të duhet të marrë një sasi të mjaftueshme të kalorive, si pjesë e një diete të ekuilibruar dhe një ndarje të duhur të kalorive të marra gjatë gjithë ditës. Është e rëndësishme që ata që praktikojnë aktivitet të rregullt fizik të dinë se çfarë janë ushqimet që mund të ndihmojnë në aktivitetin e tyre dhe në Çfarë sasi dhe cilat marrëveshje do të duhet të bëni ju, nëse doni të arrini të gjitha përfitimet e mundshme.

 

Dietë vegjetariane

Programi ushqyes I dietës vegjetariane

Dietë vegjetariane në 4 ose 12 javë me menynë e përditshme. Udhëzimet me email.

Nutricionistët tanë do të përgatisin një dietë vegjetariane bazuar në nevojat tuaja.

 

Çfarë është një dietë vegjetariane?

Doni të filloni një dietë vegjetariane, por nuk e di se çfarë është e nevojshme për të ngrënë? Ose jeni duke ndjekur një dietë vegjetariane, por keni frikën nga mangësitë e mundshme? Sekreti është që të konsumoni një shumëllojshmëri ushqimesh në sasinë e duhur.

 

Dieta vegjetariane ka rrënjë të lashta. Në bazë të vegetarianizmit mund të jenë si arsye etike ashtu edhe shëndetësore dhe mjedisore.

Italia renditet e para për numrin e vegjetarianëve në Evropë, edhe për lehtësinë me të cilën bimët gjenden në tregjet tona dhe tryezat tona, në sajë të klimës dhe dietës mesdhetare.

 

Dieta vegjetariane është e karakterizuar nga mungesa e mishit dhe peshkut, ndërsa janë të lejuar ushqime me prejardhje nga kafshët (djathë, qumësht, vezë, etj). Baza e një diete vegjetariane duhet të përbëhet nga karbohidratet komplekse dhe ushqimeve që ofrojnë proteinat e duhura për të zëvendësuar mishin dhe peshkun dhe shumë fruta dhe perime. Kjo është një dietë e ekuilibruar që ka përfitime për shumë sëmundje.

 

Është në gjendje të ulë kolesterolin, të dëmshëm për sistemin kardiovaskular, kontrollin e sheqerit tuaj në gjak nëpërmjet karbohidrateve në perime, parandalimin e diabetit. Dieta vegjetariane zvogëlon marrjen e natriumit dhe rrit marrjen e kaliumit, duke e bërë atë të dobishme për tension të lartë, dhe rrit ruajtjen e kalciumit, luftën kundër osteoporozës. Gjithashtu ajo parandalon disa lloje të kancerit, të tilla si kanceri i gjirit dhe zorrës së trashë-rektumit. Kjo lloj dietë ka përfitime në sindromi premenstrual, koliti dhe gastriti. Ajo gjithashtu ka efekte pozitive në sistemin nervor. Përbërje të lartë të vitaminave C dhe E të përfshira në fruta dhe perime ka shumë përfitime për lëkurën. Për më tepër këto lloje të ushqimeve përmbajnë sasi të larta të ujit, i cili pastron trupin dhe neutralizon mbajtjen e ujit dhe formimin e celulitit.

Dietë proteinike e balancuar

Programi ushqyes I Dietës Proteinike të balancuar

Dietë proteinike në 4 ose 12 javë me menynë e përditshme. Udhëzimet përmes emailit.

Nutricionistët tanë do të zhvillojnë një dietë të proteinave të bazuar në nevojat tuaja.

 

Çfarë është dietë me proteina?

Ky sistem inovativ siguron një regjim fillestar ekskluzivisht me proteina, me ri-futjen e ushqimeve të reja në javën e tretë dhe të katërt të dietës, me një meny të përditshme. Dietë nuk parashikon përdorimin e aditivëve, por ushqime natyrale.

 

Dieta proteinike ndihmon:

Dobësim të lokalizuar në kofshë, bark dhe vithe

një humbje të shpejtë të rreth 10% të peshës fillestare

mirëmbajtjen e objektivave të arritur, pa rimarrë peshën e humbur.

 

Ky është një program ushqimor i bazuar në një konsum të përditshëm të mishit dhe peshkut, shoqëruar me doza të perimeve dhe frutave, në këtë mënyrë i aftë për të ruajtur masën e muskujve gjatë humbjes së peshës, pa shkaktuar ndjenjën e urisë. Yndyrnat dhe karbohidratet do të reduktohen duke rezultuar në më pak prodhim të insulinës dhe në mënyrë që të kundërshtojnë procesin që çon në akumulimin e yndyrës në trup. Ky sistem inovativ ofron një skemë ekskluzivisht proteinike vetëm për javën e parë dhe të dytë, me  ri-futjen e ushqimeve të reja, në javën e tretë dhe të katërt të dietës. Kjo lloj diete lejon një rritje të termogjenezës në dietë dhe nxiti dhe një rritje në normën bazë metabolike në raport me rritjen në masë të muskujve. Mbeturinat azotike të prodhuara nga trupi do të eliminohen me një dozë të fortë të frutave dhe perimeve që janë gjithmonë të pranishme.

  • POROSIT TANI    

    PAGUAJ ME BANK TRANSFER       

Studio Parisi Italia Srls Unipersonale

Zyrat Qëndrore

Studio Parisi - Zyra në Emiratet e Bashkuara Arabe, zyra Mjekësore - Al Rowais

Studio Parisi - Zyrat e Degëve jashtë vendit

Duke u hapur:

Via S. Allende , 31

50032 Borgo San Lorenzo (FI)

info@studioparisi.net

P.I.: 04331650236

Tel. +39 055/0763192

Hawai Tower

P.O. Box: 90180, Dubai - UAE

Mobile: +971 50 624 6050

otgulf@eim.ae

Sales & Marketing district

Director: Dr. George Masoud

1. Lugano (Svizzera)

2. Malindi (Kenya)

3. Bucarest ( Romania)

©  Studio Parisi Italia 2017-8 |  P.I. 04331650236

Informacione Legale

Mundesuar nga Albania Web Solutions